25 września 2023

Projekt Fundacji Bliżej

Drodzy Przyjaciele Fundacji Bliżej!

Za nami pierwsze spotkania, warsztaty, webinary w ramach naszego projektu.

Były one doskonałym miejscem, gdzie rodzice mogli uzyskać wsparcie od naszych terapeutów i specjalistów i wzajemne zrozumienie od innych rodziców. Zapraszamy wszystkich uczestników na kolejne spotkania, warsztaty i webinary, które będą organizowane w najbliższej przyszłości.

Projekt "Bliżej Rodziny" Fundacji Bliżej

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami do udziału w Projekcie "Bliżej Rodziny" realizowanym przez naszą Fundację dzięki środkom Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Zajęcia w ramach projektu są w całości finansowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

Czekamy na  Wasze zgłoszenia, serdecznie zapraszamy!

Formularz zgłoszenia: https://www.fundacja-blizej.pl/formularz-zgloszenia-blizej-rodziny

PROJEKT „BLIŻEJ RODZINY”

Zapraszamy:

Rodziców i Opiekunów dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

Jeśli chcesz:

- poznać innych rodziców mierzących się z podobnymi wyzwaniami;

- poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą metod i form terapii;

- porozmawiać o Swoich sukcesach i trudnościach;

- lepiej zrozumieć potrzeby Swojego dziecka ale i własne;

- lepiej radzić sobie z wyzwaniami rodzicielstwa

ten projekt jest właśnie dla Ciebie.

Miejsce projektu:

Siedziba Fundacji Bliżej, Warszawa, ul. Powsińska 56 lub Ośrodek Diagnostyczno-Terapeutyczny „Zielona Olcha” w Pawłowicach k. Tarczyna

Termin projektu:

Październik - grudzień 2023 r..

Warszawa, ul. Powsińska 56: sześć spotkań w czwartki, między godziną 17:00 a 20:30 (listopad: 9,16,23,30) i grudzień (7,14)

lub

Pawłowice: spotkania w następujące po sobie trzy soboty, 2x po 4h dziennie (soboty: 28/10, 25/11, niedziela: 10/12, w godzinach 09:00-15:00) - za nami pierwsze spotkania! Nie możemy doczekać się kolejnych!

Działania w ramach projektu:

1.​​​​Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców/opiekunów - realizowane w dwóch grupach 6 spotkań po 4 h każde łącznie 24h - dla uczestnika. Spotkania prowadzi dwóch specjalistów - psycholog i pedagog (Pawłowice lub Warszawa)

Tematyka spotkań:

• Jak dbać o granice swoje i dziecka (asertywność)
  • Dlaczego moje dziecko się złości?
  • Potrzeby i specyfika rozwoju dziecka z niepełnosprawnością
  • Jak rozmawiać z dzieckiem?
  • Budowanie przez rodzica/opiekuna poczucia własnej wartości u dzieci
  • Rozwiązywanie konfliktów w rodzinie

W trakcie spotkań będzie zapewniona przez wolontariuszy opieka dla dzieci.

2. Cykl ośmiu niestacjonarnych spotkań tematycznych dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami (spotkania będą realizowane na platformie ZOOM po 1,5 h każde). Temat cyklu "Diagnoza i co dalej" - w trakcie każdego spotkania rodzice/opiekunowie będą mieli możliwość aktywnego uczestniczenia poprzez bezpośredni kontakt z ekspertami - 12 h.

Tematyka i terminy spotkań (wszystkie webinary rozpoczynamy o godz. 20:30):

6.11 - aspekty formalne związanie z opieką i terapią dziecka z niepełnosprawnością (orzecznictwo, świadczenie rzeczowe i finansowe, formy wsparcia, gdzie szukać pomocy) - bardzo dziękujemy za udział w webinarze i zapraszamy na kolejne!

8.11- organizacja wsparcia terapeutycznego dla dziecka, wybór placówki, finansowanie;

13.11- organizacja wsparcia dla rodziny, formy wsparcia, zarządzanie czasem, opieka wytchnieniowa,

15.11- spotkanie dotyczące barier w rozwoju dziecka - poprowadzi psycholog/pedagog specjalny;

20.11- spotkanie dotyczące rozwoju mowy i komunikacji - poprowadzi neurologopeda;

22.11- spotkanie dotyczące rozwoju umiejętności poznawczych - poprowadzi psycholog/pedagog specjalny;

27.11- spotkanie dotyczące rozwoju fizycznego dziecka oraz integracji sensorycznej - poprowadzi fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej;

29.11- spotkanie dotyczące rozwoju społecznego dziecka - poprowadzi psycholog;

3. Przygotowanie kompendium informacji dla rodziców, którzy uzyskali diagnozę o niepełnosprawności dziecka - dla województwa mazowieckiego. Kompendium utworzymy w oparciu o najczęściej zadawane przez rodziców pytania.

Dodatkowe informacje: Zofia Białek tel. 502443868

Serdecznie zapraszamy!

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego